'Armáda je ideálny pre tam byť.'

národnej minister obrany Peter MacKay povedal CTV v presilovke piatok, že 1000 vojakov z posádky v Edmontone boli na ceste, aby sa pripojili záchranných prácach a pomáhajú bojovať s povodňovej vody v južnej Alberte, kde tisíce obyvateľov boli nútení opustiť svoje domovy v dôsledku prívalových dažďoch a masívne záplavy.

Mackay povedal skoré odhady ukazujú, že táto domáca príspevok je jedným z najväčších v kanadskej vojenskej histórie.

Počet kanadských vojakov nasadených do záplavových oblastí v celej južnej Alberte sa očakáva, že dosiahne 1,300 tým piatok večer ako provincia sa snaží vysporiadať s záplave bezprecedentnej v mierke.

Viac kanadskí vojaci na ceste do zaplaviť

'Vieme, že kvôli množstvo vody a spôsobu, akým to sa prejavuje tak rýchlo, kanadské sily sú schopní sa pohybovať veľmi zbehlí,' povedal.

ženy Canada Goose Chilliwack Bomber Summit Karafiát Sk

'Je to katastrofálne pohroma v každom ohľade,' povedal.

Približne 100 inžinieri sú zamerané na Cochrane, zatiaľ čo 300 400 vojaci sú v pohotovosti a rozkol medzi Red Deer a Edmonton. Päťdesiat vojakov mieri do Calgary.

'vojenský zdroj mi hovorí, že armáda má zariadenie, ktoré potrebujú, aby sa mohli presťahovať ľudí na celom veľmi drsné a členitým terénom,' povedal Stephenson CTV News Channel predtým v piatok.

Armáda je tiež generuje 150 až 200 záložníkov, Stephenson hlásený, bolo však nebudú podieľať na vojenské úsilie do soboty.

'Budeme pracovať ruka v ruke so všetkými tými, na zemi sa snaží zastaviť tok vody,' povedal po telefóne z Nova Scotia. 'To je niečo, čo sme nikdy nevideli, určite v meste Calgary a okolitých obcí.'

Stovky vojakov boli už pracujú v regióne vo štvrtok večer potom, čo armáda bola volaná v RCMP pomáhať s evakuáciou niektorých tvrdo zasiahnutá komunít, vrátane High River. Vojenská poslal dva vrtuľníky a lietadlá Hercules vytiahnuť aspoň 31 uviaznutých obyvateľov zo striech.

Alberta Premier Alison Redford sa zaviazal, že provincia bude tam na pomoc obetiam povodní zotaviť sa z poškodenia. Povedala, že hovoril s premiérom Stephen Harper, ktorý dal podobný sľub, že odstraňovanie následkov katastrof bude nadchádzajúce.

Mackay povedal kanadské sily sú na zemi pracuje s provinčnými ženy Canada Goose Chilliwack Bomber Summit Karafiát Sk pracovníkmi, ktorí sa v čele snáh odozvy.

Vojenské konvoje boli na ceste do High River piatok popoludní.

nebol žiadny osobitnú žiadosť o nič iné, než technickú podporu, ale Mackay poznamenal, že vojaci poskytujú personálnu podporu, preprava a potenciálny pomoci na záchranu.